Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Rodinný dům Batelov č.p. 19

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby14.8.2020, 11:00:00
Nejnižší podání1 330 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota350 000 CZK
Jednací číslo dražby1154-EDD/20

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Dražený rodinný dům je postaven jako řadový objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům je částečně podsklepený, je zde půda. Stavba pochází asi z roku 1920. Objekt byl v poválečném období postupně upravován. K významné úpravě došlo v 70. letech 20. stol, kdy byla stavba rozsáhle modernizována a bylo nadstavěno 2. NP. Většina konstrukcí a vybavení pochází z této doby. V 90. letech pak byla zbudována místnost se sociálním zařízením pro návštěvy.

Základy jsou patrně smíšené, objekt je smíšené konstrukce, stropy jsou dřevěné trámové. Stavba má sedlovou střechu, střešní krytina je tvořena eternitovými šablonami a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky objektu břízolitové, v části vápenné.

Dispozičně je dům řešen jako 2+1 v přízemí, 2+1 v patře, a pokojem se sociálním zázemím pro návštěvy. V přízemí se nachází zádveří o výměře 6,50 m2, hala o výměře 27,70 m2, kuchyně o výměře 6,30 m2, pokoj o výměře 21,10 m2, pokoj o výměře 18,90 m2, spíž o výměře 3,40 m2. V patře je chodba o výměře 14,80 m2, spíž o výměře 3,70 m2, pokoj o výměře 28,60 m2, kuchyně o výměře 24,00 m2, pokoj o výměře 20,80 m2, koupelna o výměře 6,40 m2, WC o výměře 2,10 m2. Se samostatným vstupem se v mezipatře nachází pokoj pro hosty o výměře 17,90 m2, koupelna s WC o výměře 3,40 m2. Příslušenství tvoří veranda o výměře 9,80 m2, průjezd o výměře 30,40 m2. Podlahová plocha činí 205,60 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 245,80 m2.

Vnitřní omítky jsou vápenné. Jsou zde zdvojená dřevěná okna, v části objektu včetně žaluzií. Orientace obytných prostor je na východ, západ. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a na WC je klasická toaleta, v návštěvním pokoji je sprchový kout, umyvadlo a WC. Jsou zde použity dřevěné plné, dřevěné prosklené dveře, zárubně jsou ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. V kuchyni se nachází kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, plynový sporák. Osvětlovací techniku tvoří běžné osvětlovací prvky.

V obytných místnostech jsou koberce, lino, prkenná podlaha, v kuchyni je položeno lino, v koupelně je položeno lino V ostatních místnostech je lino. V návštěvním pokoji je plovoucí laminátová podlaha a dlažba.

Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V. Do objektu je zaveden vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace a rozvod zemního plynu je připojen.

Dům je vytápěn ústředně pomocí plynového kotle a topná tělesa představují závěsné radiátory. Pro ohřev vody je rovněž využíván plynový kotel.

Rodinný dům je nyní dlouhodobě neobývaný a běžná údržba je zanedbaná. Stavba je určena spíše k rekonstrukci. Stav odpovídá stáří objektu a provedeným rekonstrukcím.

Na pozemcích parc. č. 96, 97, 99 o celkové ploše 1251 m2 se mimo stavby rodinného domu nachází okrasné dřeviny, ovocné dřeviny, náletové porosty – pozemek je zarostlý.

K objektu náleží rozsáhlé hospodářské stavení, garáž. Pozemek parc. č. 98 o výměře 77 m2 je ve spoluvlastnictví a je využíván jako zahrada, když se nachází mezi pozemky parc. č. 97 a 99. Oplocení je pouze v části pozemku – pletivo. Pozemek je rovinatý.

K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě. Možnost parkování je na vlastním pozemku. Dům je postaven v centru obce a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá – vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět a je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí je pouze částečná vybavenost z hlediska sportovního vyžití, jsou zde nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci je pobočka České pošty.

Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v docházkové vzdálenosti od objektu je zeleň v podobě parků. Je zde zanedbatelné nebezpečí výskytu záplav.

V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů.

Jsou zde bezproblémové vztahy – vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a v okolí

domu není zvýšená kriminalita – zločiny jsou zde výjimečné.

Dražené nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.

Navrhovatel dražby

Mgr. Barbora Novotná Opltová