Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Bytová jednotka č. 721/2, Vančurova 721/27, Šumperk

Předmět nebyl vydražen.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby16.5.2023, 11:00:00
Nejnižší podání2 100 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota300 000 CZK
Jednací číslo dražby1466-EDN/23

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Místopis

Město Šumperk se rozkládá v malebném údolí řeky Desné, chráněné od severu masívem jesenických hřebenů. Město je správním, politickým a hospodářským centrem severozápadní Moravy. Město leží na 50° severní zeměpisné šířky a na 17° východní zeměpisné délky. Město Šumperk je jednou ze vstupních bran pohoří Jeseníky, které je členěno na Hrubý a Nízký Jeseník. Šumperk je právem označován za bránu do Jeseníků, protože leží na křižovatce cest, které vedou k nejvýznamnějším horským výchozím základnám – Skřítku, Červenohorskému sedlu, Ramzové a také k úpatí masivu Kralického Sněžníku. Ve městě jsou dva hotely, 4 penziony a 8 ubytovacích zařízení s celkovou kapacitou 365 lůžek. Kulturní a společenské akce probíhají zejména v Domě kultury, v Okresním vlastivědném muzeu, které je současně správcem památek v regionu, v Severomoravském divadle, kině OKO a v Okresní knihovně. Regionální i mezinárodní význam má Dům evropského setkávání. Sportovnímu vyžití slouží zejména krytý plavecký bazén, dvě venkovní koupaliště, zimní stadion, sportovní střelnice, minigolf, tenisový areál (12 kurtů) s krytou halou, Tyršův stadion s hřišti na fotbal a další míčové hry. V areálu stadionu je moderní běžecká dráha, sportovní hala a kuželna. Průmyslová výroba je rozmístěna do většího počtu menších výrobních jednotek se zastoupením široké škály odvětví jako průmysl dřevařský, textilní, strojírenský, papírenský, zpracování kamene a stavebních hmot, potravinářský a další. V Šumperku je také množství kulturních historických památek, které je možno nabízet v rámci uceleného produktu pro rozvoj turistického ruchu. Město bylo založeno ve 13. století na královském území. Prakticky stále bylo v zástavě nejpřednějších českých a moravských šlechtických rodů. Město je nejdůležitějším hospodářským, správním a kulturním centrem severozápadní Moravy. Sídlí zde úřady s regionální působností, profesionální divadelní scéna a Okresní vlastivědné muzeum. Je zde nemocnice, poliklinika, lékárny, pošty, kompletní služby, supermarkety, ubytovací a stravovací kapacity. Ve městě je centrální autobusové nádraží, kde zajíždí dostatek denní spojů, a to jak místních, tak i dálkových, dále je zde vlakové nádraží a MHD. Ve městě jsou vybudovány komplexní inženýrské sítě. Vzdálenost do krajského města Olomouc je cca 60 km.

Z pohledu realitního trhu jde o bývalé okresní město, kde je relativně rozvinut trh s byty, jež jsou běžně nabízené a obchodované, nabídka ale v současné době převažuje nad poptávkou. Dražený byt je situován do širšího centra současně zastavěného území města Šumperk, když je umístěn v řadovém zděném bytovém domě při ulici Vančurova. Dle platného územního plánu města, jde o stávající zastavěnou část s funkcí bydlení. Pozemek je rovný, osluněný. V místě se nachází hlavní řady IS – veřejní vodovodní a kanalizační řád, plynovod a distribuční rozvody NN, když hlavní řady jsou vedeny v blízkosti pozemku. Přístup k nemovitostem je řešen z místní komunikace na parc. č. 2264/3 a 2264/6 vedené v KN jako ostatní plocha, ostatní komunikace ve vlastnictví města Šumperk. Přístupová MK je asfaltová, běžných parametrů s velmi omezenou možností parkování, toto je nutné hledat v okruhu cca 100–250 metrů. Vzdálenost k nejbližší autobusové zastávce cca 442 metrů, vzdálenost do centra města cca 800 m. V místě veškerá občanská vybavenost v pěší vzdálenosti.

 

Celkový popis nemovité věci

Jde o byt ve vnitřním řadovém zděném bytovém domě, vlastní byt ve II.NP o velikosti 2+1, příslušenství ve formě sklepu v I. PP, půdy a kolárny.

Byt průběžně modernizovaný, běžné vybavení, okna plastová, vytápění ÚT kombinovaným plynovým kotlem s ohřevem TUV v bytě.

Konstrukční řešení:

Základy z betonu s izolací proti zemní vlhkosti. Svislé konstrukce zděné. Stropy s podhledem rovným. Dřevěný krov. Střecha sklonitá sedlová. Krytina plechová. Klempířské konstrukce úplné z pozinkovaného plechu. Úpravy vnitřních povrchů – vápenné omítky, malby. Úpravy vnějších povrchů vápenné omítky. Vnitřní keramické v kuchyni, případně koupelny a WC. Schody betonové. Dveře hladké plné nebo prosklené, běžné provedení. Okna plastová. Povrch podlah běžné krytiny. Vytápění řešeno pro každý byt samostatně Elektroinstalace světelná. Bleskosvod. Vnitřní kanalizace, odpady ze všech hygienických zařízení, koupelen, kuchyní, vpustí. Rozvod studené a teplé vody, ohřev TUV řešen pro každý byt samostatně. Vnitřní plynovod. Vybavení kuchyní – běžné linky a sporáky. Hygienická zařízení – koupelny s vanami či sprchovými kouty, umyvadla, WC splachovací. Výtah není. Ostatní vybavení bytových domů.

Dům je napojen na veřejný vodovodní a kanalizační řad, plynovod a distribuční rozvod NN.

 

Dispoziční řešení:

Vnitřní řadový zděný bytový dům, tento je podsklepený, dvě nadzemních podlaží a obytné podkroví, když v domě se nachází jen byty.

Jde o byt ve zvýšeném I. NP o velikosti 2+1 sestávající se z předsíně, 2x pokoje, kuchyně, jídelního koutu, koupelny a WC. Příslušenství bytu tvoří komora mimo byt v mezipatru, sklep v I. PP, půda v podkroví a kolárna. Celková podlahová plocha bytu dle prohlášení vlastníka činí 94,26 m2, z čehož vlastní obytná plocha bytu 64,36 m2. Orientace oken bytu je na SV a JZ.

 

Vybavení bytu:

Byt je v běžně vybaven Omítky vápenné, keramické obklady v koupelně, WC a kuchyni. Podlahy koberce, parkety a dlažby Dveře dřevěné plné či prosklené do ocelových zárubní. Okna plastová. Koupelna s vanou, umyvadlo, WC. Kuchyňská linka, dřez, sporák. Vytápění ústřední teplovodní kombinovaným plynovým kotlem s ohřevem TUV.

Stáří a stav:

Jde o dům z počátku dvacátého století, který byl v průběhu užívání běžně udržován a rekonstruován, celkový stavebně technický stav je dobrý, dům nevykazuje žádné zjevné a viditelné vady.

Byt je v běžném udržovaném stavu, průběžně modernizovaný, běžné vybavení bez výrazného opotřebení, byt běžně obyvatelný, dle sdělení poslední modernizace z roku 2015.

 

Údaje i popis stavu předmětu dražby a o právech a závazcích na předmětu dražby váznoucích jsou uvedeny pouze podle dostupných informací a navrhovatel ani dražebník za nesprávnost takových údajů nenesou odpovědnost.

 

Předmět dražby se draží, jak v době konání dražby stojí a leží.

 

Navrhovatel dražby

---