Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Rodinný dům Vilémov č.p. 1

Předmět nebyl vydražen.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby11.7.2024, 14:00:00
Nejnižší podání4 500 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / 1 000 000 CZK
Dražební jistota750 000 CZK
Jednací číslo dražby1626-EDD/24

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Místopis

Obec Vilémov se nachází v Ústeckém kraji ve Šluknovském výběžku cca 20 km severozápadně od Varnsdorfu a 3 km východně od hraničního přechodu Dolní Poustevna – Sebnitz. Jedná se o obec s rozvinutou infrastrukturou a se základní občanskou vybaveností. Rozšířená nabídka občanského vybavení je dostupná ve Varnsdorfu. V obci se dále nachází obecní úřad, pošta, knihovna, restaurace, potraviny. Dopravní obslužnost obce zajišťují vlaky a autobusy. Dražené nemovité věci se nachází na severním okraji obce v zástavbě rodinných domů a na okraji zastavěného území.

 

Předmětem ocenění je jednopodlažní stavba rodinného domu. Na základě sdělení osoby přítomné během prohlídky byl objekt postaven v roce 1993. Dům není podsklepený, 1.NP podlaží je částečně utopené do mírně svažitého terénu. Pod sklonitou střechou je vybudováno obytné podkroví, do výšky hřebene pak nízká půda. Součástí domu je garážové stání pro osobní automobil.

Základy domu betonové izolované (deska). Svislé konstrukce jsou zděné z tvárnic, stěny mají tloušťku cca 40 cm a stropy jsou dřevěné trámové, v části pak tvořené keramicko betonovými tvarovkami hurdys. Objekt má sedlovou střechu, střešní krytinu tvoří lepenkové šablony (kanadský šindel), klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové, zateplení pláště není provedeno.

V přízemí domu: obývací pokoj o výměře 18,15 m2, kuchyně o výměře 17,10 m2, technická místnost o výměře 4,25 m2, koupelna s WC o výměře 6,90 m2, do podkroví pak schodiště o výměře 7,00 m2, v podkroví chodba o výměře 6,85 m2, koupelna o výměře 5,45 m2, WC o výměře 2,25 m2, zádveří o výměře 2,45 m2, pokoj o výměře 15,25 m2, ložnice o výměře 15,80 m2, obývací pokoj o výměře 19,20 m2, v přízemí domu pak jako příslušenství garážové stání o výměře 18,65 m2 a zimní zahrada o výměře 12,70 m2. Podlahová plocha činí 120,65 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 152,00 m2.

Vnitřní omítky jsou vápenocementové. Okna jsou dřevěná s dvojsklem. V domě jsou dvě koupelny (vana, sprchový kout, umyvadlo), na WC je klasická toaleta. V domě jsou dřevěné prosklené interiérové dveře, mají dřevěné zárubně a vchodové dveře jsou dřevěné. V kuchyni je instalována kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči. Osvětlovací techniku tvoří lustry a stropní svítidla. Nášlapné krytiny podlah tvoří laminátová plovoucí podlaha a keramická dlažba.

Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Vytápění je zajištěno ústředně elektrickým kotlem a podlahovým vytápěním, částečně s deskovými radiátory. Ohřev TUV zajišťuje bojler.

Objekt má napojení na inženýrské sítě (vodovod a kanalizace) řešené ze sousedního objektu č.p. 253 (příbuzní vlastníka), a to pouze na základě ústní dohody bez zřízených věcných břemen. Případné napojení na vodovod a kanalizaci nebo ČOV by bylo nutné řešit individuálně. Připojení na elektřinu je zajištěno z běžné sítě. Na pozemku je dle sdělení vlastníka k dispozici studna.

Celkový stav objektu je dobrý, opotřebení je průměrné, odpovídající charakteru užívání a stáří stavby.

Pozemky užívané spolu s objektem jsou mírně svažité, zatravněné. Na pozemku se nachází okrasné a ovocné dřeviny, a oplocení tvoří dřevěný plot, v části s podezdívkou, v části plot ocelový – kovářské provedení, v části je oplocení pletivem do ocelových sloupků. Přístup k objektu je zajištěn věcným břemenem přes pozemek p.č. 492/24.

Vedlejší stavby, jiné stavby: Na pozemku parc. č. st. 523 je vystavěna dřevěná chatka – jedná se o jednopodlažní stavbu se sedlovou střechou a přestřešenou terasou, konstrukce je dřevěná s obitím, založena pravděpodobně na betonové desce či pasech. Střešní krytina z lepenkových šablon, oplechování, okapy a svody pozinkované. Vnější obití s nátěry, okna dřevěná částečně s okenicemi, dveře dřevěné. Stavebně technický stav dobrý.

Vedlejší stavbu tvoří dále zděná kolna – jednopodlažní se sedlovou střechou, založení pravděpodobně na betonových pasech. Stavba do 25 m2 – nezapisovaná vedlejší stavba. Stavebně technický stav dobrý.

Upozornění na možný nesoulad skutečného stavu se stavem zapsaným v katastru nemovitostí: obvod budovy neodpovídá stavu uvedenému v katastrální mapě – k jihovýchodní stěně budovy č.p. 1 byla provedena přístavba, která byla pravděpodobně provedena bez příslušných povolení. Pro správné určení by bylo však nutné provést alespoň základní pasportizaci stavby.

Objekt je postaven na severovýchodním okraji obce Vilémov a charakter okolí odpovídá zástavbě rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je malá – vybavenost menšími obchody s omezenou otevírací dobou. V místě je dostupná základní škola, pro vyšší vzdělání a specializované služby je nutné dojíždět a je zde pouze částečná vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí je pouze částečná vybavenost z hlediska sportovního vyžití, jsou zde nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v obci je pobočka České pošty.

Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v bezprostřední blízkosti objektu je zeleň v podobě lesů a luk. Je zde zanedbatelné nebezpečí výskytu záplav. V místě je zastávka autobusových a vlakových spojů.

 

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel zaručuje vlastnosti předmětu dražby nebo odpovídá za jeho vady pouze v rozsahu stanoveném touto dražební vyhláškou.

 

Předmět dražby přejde na vydražitele ve stavu, jak v době konání dražby stojí a leží.

 

Propagační video: https://www.youtube.com/watch?v=BNnbyRSmZp4

Navrhovatel dražby

Mgr. Kateřina Siudová