Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Družstevní podíl (členská práva v ORLOVAN, bytové družstvo, IČO: 268 47 850, se sídlem: Energetiků 640, 735 14 Orlová – Lutyně) spojený s právem nájmu bytu č. 7 v bytovém domě č.p. 1017, ul. Masarykova třída, na pozemku parc. č. 3

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby17.6.2024, 15:00:00
Nejnižší podání690 000 CZK
Min./max. příhoz5 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota200 000 CZK
Jednací číslo dražby1607-EDD/24

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Předmětem dražby je družstevní podíl vedený u ORLOVAN, bytové družstvo, spojený zejména s právem nájmu bytu č. 7 v domě č.p. 1017, ul. Masarykova třída na pozemku parc. č. 3325/195 v obci Orlová, okres Karviná, katastrální území Horní Lutyně na listu vlastnictví č. 5331.

 

Popis bytového domu

bytová jednotka č. 7 je umístěna v typovém panelovém bytovém domě. Stavba má celkem 6 nadzemních podlaží a má 1 podzemní podlaží. V objektu není půda a nemá vybudované obytné podkroví. Základy má železobetonové izolované, objekt je panelové konstrukce a stropy jsou železobetonové montované. Má rovnou střechu, střešní krytinu tvoří živičná lepenka a pro konstrukci klempířských prvků byl použit plech. Vnější omítky jsou štukové a zateplení pláště je z polystyrenu. Společnými prostory domu jsou vstupní prostor, schodiště, výtah, prádelna a úschovna.

Objekt byl postaven odhadem v roce 1980.

V roce 2015 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků, a to oken – celková, zateplení pláště – celková a dále v roce 2017 výtahu – celková.

Vady bytového domu:

zdivo: bez zjevných vad

střecha: nelze stanovit

okna: bez zjevných vad

podlahy: bez zjevných vad

vybavení: bez zjevných vad

rozvody: bez zjevných vad

Stav objektu lze na základě dostupných informací charakterizovat jako dobrý.

 

Popis bytové jednotky

Jednotka je v družstevním vlastnictví. Anuita dle sdělení přítomné osoby, paní Martiny Olahové Tomáškové, je již splacena, ale nepředložila žádný dokument.

Jednotka se nachází v 3. podlaží. Dispozice jednotky je 2+1.

 

Bytové jádro je zděné. Vnitřní omítky jsou vápenné a dlažba i na zdi V bytě jsou instalována plastová okna s dvojsklem, v celém bytě včetně žaluzií. Obytné prostory jsou orientovány na západ. V koupelně s WC se nachází sprchový kout, umyvadlo a závěsná toaleta. Použité vnitřní dveře jsou dřevěné plné a do kuchyně chybí, zárubně dveří jsou ocelové a vchodové dveře jsou původní dřevěné. Je instalována kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, sporák chybí.

Osvětlovací techniku tvoří lustry a z části chybí.

 

Podlahové krytiny v jednotlivých typech místností:

místnosti: laminátová plovoucí podlaha

chodba: lino

ostatní: cementový potěr

kuchyně: lino

koupelna, WC: keramická dlažba

 

Další vybavení bytové jednotky tvoří anténní a síťové rozvody, odvětrání prostorů ventilátory. V bytě je zavedena elektřina o napětí 230 V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod, má připojení na veřejnou kanalizaci a zemní plyn zde není zaveden. V bytě je dálkové ústřední topení a topná tělesa tvoří závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen dálkově.

V roce 2017 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků, a to vybavení kuchyně – modernizace (kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů), dále v roce 2020 podlahy – částečná (dětský pokoj, obývací pokoj), dále v roce 2021 podlahy – částečná (zádveří, koupelna s WC, kuchyně), koupelna s WC – celková, vnitřní dveře – částečná, rozvody vody – celková, rozvody elektřiny – drobná (v koupelně a z části v kuchyni v mědi) a vyzdění jádra – celková.

Stěny bytu jsou bez zjevných vad, okna jsou bez zjevných vad, podlahy jsou bez zjevných závad, vady vybavení nejsou a rozvody v bytě jsou bez vad.

Stav bytové jednotky lze charakterizovat na základě dostupných informací jako velmi dobrý.

 

Popis lokality

Na pozemku se nenacházejí trvalé porosty, není oplocen. Pozemek je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě.

Bytový dům je situovaný ve střední části obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě bytovými domy. Dostupnost obchodů je úplná – vybavenost obchodními středisky i specializovanými obchody. V místě jsou dostupné základní a střední školy včetně specializovaných zařízení a v místě je kompletní vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí domu je kompletní vybavenost z hlediska sportovního vyžití, v okolí jsou nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti a v místě se nachází pobočka České pošty.

Dům je postaven v klidné lokalitě se zvýšeným množstvím zplodin z automobilové dopravy a v docházkové vzdálenosti od domu je zeleň v podobě luk a lesů. Objekt se nachází v lokalitě se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav.

V místě je zastávka MHD a zastávka dálkových spojů je v docházkové vzdálenosti, jsou zde dobré parkovací možnosti přímo u objektu.

Jsou zde bezproblémové vztahy – vlastník je se sousedy v běžném kontaktu a dle znalostí zpracovatele v okolí domu není zvýšena kriminalita – zločiny jsou zde výjimečné.

 

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel zaručuje vlastnosti předmětu dražby nebo odpovídá za jeho vady pouze v rozsahu stanoveném touto dražební vyhláškou.

 

Předmět dražby přejde na vydražitele v právním a faktickém stavu, v jakém se nachází ke dni konání dražby, a to včetně veškerých případných vad.

Navrhovatel dražby

ORLOVAN, bytové družstvo