Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Bytová jednotka č. 493/17, Praha – Malá Strana

Předmět nebyl vydražen.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby20.6.2024, 14:00:00
Nejnižší podání15 900 000 CZK
Min./max. příhoz50 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota2 500 000 CZK
Jednací číslo dražby1530-EDD/23

Schválení účastníci (1)

  • ID 1277

Průběh dražby

Informace

Předmětem dražby je bytová jednotka 2+1, nacházející se ve 3. NP domu čp. 493, bez výtahu, situovaného v jedinečném místě ul. Na Kampě, v těsné blízkosti Karlova mostu, přímo u Čertovky. Dům je nemovitou kulturní památkou.

Pokoje jsou orientovány na východ na Kampu, kuchyně do Hroznové ulice. Dispozičně jde o bytovou jednotku 2+1 o celkové výměře 52,10 m2. Byt je vyklizen, jsou demontovány radiátory ÚT v důsledku výměny vnitřních oken (vnitřní okna nová dřevěná atypická s dvojsklem, vnější historická s jednoduchým zasklením ven otevíravá).

Dům je zděný, má čtyři nadzemní podlaží a podkroví, na severní straně přiléhá přízemní trakt s nebytovými prostory. Podzemní podlaží není přístupné.

Vybavení bytu je standardní – koupelna s vanou a sprchovou zástěnou, samostatné WC, kuchyně bez kuch. linky, ústřední vytápění s plynovým kotlem. Podlahy v pokojích dřevěné vlysy, v chodbě a v kuchyni PVC, v koupelně dlažba. Omítky štukové, keramický obklad koupelny, kuchyně a WC.

K jednotce náleží právo užívat jednu sklepní kóji. Byt je v udržovaném stavu, z hlediska současných nároků na bydlení vyžaduje rekonstrukci.

Dům je postaven na pozemku parc. č. 769 o výměře 1074 m2, pozemek přilehlý ve funkčním celku s domem ležící mezi domem a Čertovkou je ve vlastnictví hl. m. Prahy – z něj je přímý vstup do Čertovky, vyskytují se na něm vzrostlé listnaté stromy.

Oblast nabízí veškerou občanskou vybavenost, tedy mateřské a základní školy, proslulá gymnázia, fakultu Univerzity Karlovy či Akademii múzických umění, nemocnice, lékárny, nespočet obchodů a restaurací. Co se dopravy týče, z Malé Strany se do deseti minut dostanete do centra města hned několika způsoby. Na území Malé Strany jsou tramvajové i autobusové zastávky, mimoto na malostranském Újezdu má dolní stanici pozemní Lanová dráha na Petřín. Dopravu autem zde zjednodušilo nařízení, že do historického jádra nesmějí nákladní automobily, část automobilové dopravy z Malé Strany pomohl odvést i Strahovský tunel. Malá Strana je zkrátka ideální lokalitou pro milovníky kultury, historie, společenského života a přírody.

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel neodpovídá za vady předmětu dražby (§ 63 odst. 1 věta druhá zákona o veřejných dražbách).

Předmět dražby přejde na vydražitele ve stavu, jak v době konání dražby stojí a leží (úhrnkem).

Navrhovatel dražby

---