Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Rodinné domy Žopy č.p. 82 a č.p. 93, Holešov

Předmět nebyl vydražen.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby12.12.2023, 13:00:00
Nejnižší podání6 500 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota1 000 000 CZK
Jednací číslo dražby1560-EDD/23

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Město Holešov se nachází ve Zlínském kraji cca 12 km východně od města Kroměříž a cca 17 km severně od města Zlín. Jedná se o město se středně rozvinutou infrastrukturou a se středně rozšířenou nabídkou občanského vybavení. Široká nabídka občanského vybavení je dostupná ve výše zmíněných městech. Ze vzdělávacích zařízení se ve městě nachází mateřské, základní a střední škole vč. gymnázia. Zdravotní péči ve městě zajišťuje poliklinika a lékárny. Nákup zboží je dostupný v obchodních centrech a supermarketech. Ve městě se dále nachází pošta, muzeum, kino, knihovna aj. Dopravní obslužnost města zajišťují příměstské autobusy a vlaky.

Oba rodinné domu se nachází ve východní zastavěné části města Holešov v části Žopy č.p. 93 a č.p. 82 v řadové zástavbě rodinných domů.

Zastávka autobusu „Holešov, Žopy, točna“ se nachází cca 50 m od dražených domů.

 

Dražená nemovitost č.p. 93 se nalézá v okrajové části zastavěného obvodu obce a je přímo přístupná z místní zpevněné komunikace. Dům je přízemní nepodsklepený bez podkroví stavebně upraveného a funkčně využívaného, středový v řadové zástavbě. O stáří původního domu není dokladu, ale podle výpovědi svědků a stavebního provedení byl postaven v roce 1942, v roce 1953 byla provedena rekonstrukce a dvorní přístavba, dalších letech byla prováděna pouze pravidelná stavební údržba s výměnou prvků krátkodobé životnosti, v roce 1995 byla provedena plynofikace objektu, v roce 2010 byla provedena uliční fasáda vč. okapů a svodů, v roce 2022 byla vyměněna okna, venkovní dveře a vrata za plastová, provedena fasáda na uliční straně proveden sokl.

Nemovitost je tvořena rodinným domem a příslušenstvím, sestávajícím z venkovních úprav a trvalých porostů. Pozemek je zčásti oplocen plotem vlastníka a řídce osázen trvalými porosty. Z venkovních úprav k domu náleží kanalizační, vodovodní a plynová přípojka, zpevněná plocha.

Dispozice domu: Vstup do domu je řešen z uliční části garáží průchozí do dvora, z které je přístup do 1 pokoje, ve dvorní části se nachází 2 pokoje, kuchyně, koupelna s WC a spíž.

 

Rodinný dům č.p. 93

Zděný objekt, tl. Zdiva 45 cm, střecha sedlová, krytina plechová, fasádní omítka vápenná a z uliční části šlechtěná, venkovní sokl obložen keramickým obkladem (uliční část), lokální vytápění na plyn (WAV), rozvod teplé a studené vody, ohřev vody – el. bojler, okna plastová zdvojená, dveře hladké, rozvod 230V, el. jištění pojistkami, okapy + svody + parapety z Ti+Zn, bez hromosvodu, stropy dřevěné trámové s podhledem, podlaha keramická dlažba, PVC a beton+jekor, keramický obklad sociálního zařízení.

 

Dražená nemovitost č.p. 82 se nalézá v okrajové části zastaveného obvodu obce, cca 600 m od centra ve směru na Rusavu a je přímo přístupná z místní zpevněné komunikace. Dům je přízemní nepodsklepený s podkrovím stavebně upraveným a funkčně využívaným, středový v řadové zástavbě.

Dům byl postaven a zkolaudován v roce 2010. Nemovitost je tvořena rodinným domem a příslušenstvím, sestávajícím ze dvorního skladu (zast. plocha 7,26 m2), venkovních úprav a trvalých porostů. Pozemek je zčásti oplocen plotem vlastníka a řídce osázen trvalými porosty. Z venkovních úprav k domu náleží kanalizační, vodovodní a plynová přípojka, zpevněná plocha a zahradní altán.

 

Dispozice domu:

1. NP – chodba, hala se schodištěm, WC, koupelna, kuchyně s jídelnou, 2 pokoje

2. NP – schodiště, chodba, 3 pokoje, posilovna, koupelna s WC

 

Rodinný dům č.p. 82

Zděný objekt, tl. Zdiva 45 cm + zateplení, střecha sedlová s vikýři, krytina betonová taška, fasádní omítka vápenná šlechtěná, venkovní sokl obložen keramickým obkladem, ústřední vytápění na plyn, podlahové topení + otopné panely, rozvod teplé a studené vody, ohřev vody – kombinovaný plynový kotel, okna plastová zdvojená, dveře dřevěné do obložkových zárubní, rozvod 230 + 400 V, el. jištění pojistkami, okapy + svody z Ti+Zn, parapety z plastu, hromosvodu, stropy ocelové nosiče + Hurdis, podlaha keramická dlažba, PVC, keramický obklad sociálního zařízení (vana + sprchový kout), schody betonové s obkladem dřevěným s podstupnicemi, střešní okna, vnitřní krb.

 

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel zaručuje vlastnosti předmětu dražby nebo odpovídá za jeho vady pouze v rozsahu stanoveném touto dražební vyhláškou.

 

Předmět dražby přejde na vydražitele ve stavu, jak v době konání dražby stojí a leží.

Navrhovatel dražby

Mgr. Jiří Ostravský