Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Rodinný dům Bystřice č.p. 90, Dubí

Předmět nebyl vydražen.

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby12.10.2022, 11:00:00
Nejnižší podání3 500 000 CZK
Min./max. příhoz10 000 CZK / 50 000 CZK
Dražební jistota500 000 CZK
Jednací číslo dražby1413-EDD/22

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Charakteristika obce a poloha v obci

Dubí se nachází cca 6 km severně od města Teplice. Žije zde přibližně 7 800 obyvatel. Město leží v nadmořské výšce 389 metrů. Dubí je lázeňské město, které proslulo výrobou skla a porcelánu. Bystřice je část města Dubí v okrese Teplice. Nachází se na jihovýchodě Dubí. V roce 2009 zde bylo evidováno 349 adres. V roce 2011 zde trvale žilo 1 184 obyvatel. Bystřice leží v katastrálním území Dubí-Bystřice o rozloze 1,16 km2.

Ve vzdálenosti 3,6 km jižně leží statutární město Teplice. Jedná se o město se středně rozvinutou infrastrukturou. Plná občanská vybavenost je dostupná ve městě Teplice. Dopravu zajišťují pravidelné linky MHD.

Umístění a okolí:

Dražená nemovitost se nachází v jižní části obce Dubí – Bystřice ve smíšené zástavbě řadových činžovních domů na adrese Ruská 90/46, 417 03 Dubí – Bystřice, Česko v nadmořské výšce cca 310 m.n.m.

 

Dopravní obslužnost:

Dopravní obslužnost lokality zajišťuje bus a vlak.

Zastávka autobusů „Dubí – Pozorka” se nachází cca 100 m od nemovité věci.

Vlaková stanice „Tepice ” se nachází cca 3,7 km od

Parkování je zajištěno na vlastním pozemku.

 

Předmětem dražby je částečně podsklepený řadový vnitřní rodinný dům č.p. 90 se dvěma nadzemními podlažími smíšené převážně zděné konstrukce obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou krytou azbestocementovou krytinou o celkové zastavěné ploše cca 132,8 m2.

Při místním šetření znalce byl umožněn vstup do samotného objektu a bylo možné ověřit vnitřní dispozici domu. Kolaudační rozhodnutí nebylo předloženo, nebylo možné ověřit funkčnost inženýrských sítí.

Budova se nachází na téměř rovinatém pozemku, je pravděpodobně založena na základových pasech, svislé konstrukce smíšené bez izolací. Stropy s rovným podhledem dřevěné, v 1.PP klenuté cihelné.

Podlahy zřejmě betonový potěr, dřevěné, dlažba, linoleum, Krov dřevěný vázaný Na sedlové střeše se nachází komín, střecha vykazuje znaky provedené dílčí rekonstrukce. Krovy zřejmě dřevěné, krytina z vlnitých šablon na hranici životnosti místy chybějící, střecha vykazuje znaky dlouhodobého zatékání. Klempířské prvky z pozinkovaného plechu. Vnitřní i vnější omítky vápenné štukové částečně chybějící. Vnitřní obklady keramické.

Vytápění plynové etážové a na lokální na tuhá paliva. Zdroj TUV el. bojler. Okna jsou dřevěná dvojitá s převažující orientací Z, V, vstupní dveře dřevěné prosklené. Původní stáří objektu je cca 130 let.

Dům je napojen na inženýrské sítě plyn. Elektřina, obecní vodovod, kanalizace. Přístup k domu je zajištěn z veřejné zpevněné komunikace. Budova vykazuje znaky údržby, či dílčích rekonstrukcí prvků krátkodobé životnosti, rekonstrukce BJ v 2.NP. Současně vyžaduje okamžité rekonstrukční zásahy spojené zejména se špatným stavem protékající střechy.

Dům je vhodný pro celkovou rekonstrukci a jeho tvar odpovídá maximálnímu možnému budoucímu využití s možným potenciálem výstavby dvou menších BJ v 1. NP a větší BJ v podkroví s možností vlastních parkovacích stání na vlastním pozemku vnitrobloku.

Vnitřní dispozice domu

1.PP sklepní místnost

1.NP Vstupní chodba s průchodem do dvorního traktu (zahrady) – po pravé straně dříve bytová jednotka sestávající se z průchozí kuchyně, pokoje a koupelny s WC , po levé straně dva pokoje se samostatnými vstupy využívané dřívě jako sušárna a prádelna (nyní skladiště)

2.NP bytová jednotka 3+1 vykazující znaky rekonstrukce sestávající z předsíně, 3 pokojů, kuchyně, koupeny s WC a komory

Podkroví dvě místnosti se zkoseným stropem ve východní části s okny do vnitrobloku a místnost půdy, všechny s e samostatnými vstupy.

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel zaručuje vlastnosti předmětu dražby nebo odpovídá za jeho vady pouze v rozsahu stanoveném dražební vyhláškou.

Předmět dražby přejde na vydražitele ve stavu, jak v době konání dražby stojí a leží.

Navrhovatel dražby

Mgr. Jakub Hartman