Systém elektronických dražeb

Přihlášení:

 
Nemovitosti

Bytový dům Praha-Libeň

Aktuální čas

Načítám..

Detaily dražby

Začátek dražby16.12.2021, 15:00:00
Nejnižší podání77 840 000 CZK
Min./max. příhoz100 000 CZK / neomezeno
Dražební jistota8 000 000 CZK
Jednací číslo dražby1335-EDD/21

Schválení účastníci (0)

Žádní účastníci

Průběh dražby

Informace

Libeň je městská část a katastrální území, tvořící jižní část pražské městské části Praha 8 a zasahující i do městských částí Praha 7 a Praha 9. Sousedí s Karlínem, Trojou, Kobylisy, Střížkovem, Prosekem, Vysočany a Žižkovem. Od Holešovic Libeň odděluje řeka Vltava. V minulosti díky svému členitému reliéfu patřila k nejromantičtějším pražským předměstím. Čtvrť se nachází mezi pražskými kopci Labuťka, Hájek, Sluncová, Vítkov, Ládví, Okrouhlík a Zámecký vrch, část Libně se nazývala Podviní. Protéká tudy potok Rokytka a tvoří údolí, v místě rozlivu směrem k Vltavě vytváří prostornou nivu. Čtvrť se neformálně dělí na Starou (také Dolní) Libeň a Novou (Horní) Libeň. Jejím územím protéká říčka Rokytka, která v Thomayerových sadech ústí do Vltavy.

 

Jedná se o honosnou prvorepublikovou vilu situovanou ve svažitém terénu na rohu ulic Pomezní a V Podvrší. Šestipodlažní objekt - v 1. podlaží se nachází relaxační a oddechová zóna (bazén, sauna, posilovna, kuchyňka a další volné prostory). Ve 2. podlaží jsou dosud nezrekonstruované prostory původních bytových jednotek. 3. podlaží kancelářské prostory s recepcí, kuchyňkou, vlastním sociálním zařízením, nachází se zde rovněž sklípek přístupný točitým schodištěm z chodby 2. podlaží, podlaží je přístupné z ulice přes vstupní prostor.

4., 5. a 6. podlaží (podkroví - pracovna bytu) nyní tvoří nadstandardní mezonetové bydlení majitele, jednotlivá podlaží propojena točitým schodištěm. Všechna podlaží jsou propojena vnitřním původním schodištěm. 

Nemovitost je tvořena železobetonovým skeletem s vyzdívkami, členitá zateplená stavba se sklonitou střechou s několika terasami, vystavěna roku 1929, s pozdějšími přístavbami, která prošla mnohými dispozičními úpravami, po roce 1989 rekonstruována do téměř původního stavu (kolaudace 2003 a 2012, rekonstrukce jednoho podlaží stále není dokončena). Provedení a vybavení objektu je nadstandardní, napojení na všechny běžné inženýrské sítě. Využití – byty, v menší části administrativní prostory. Příslušenstvím domu je zděná garáž pro osobní automobil, situovaná na protější straně ulice (na pozemku parc. č. 3771/4). Technický stav domu je velmi dobrý, garáž není udržovaná a technický stav je zhoršený.

Dle katastru nemovitostí zastavěná plocha domu činí 401,5 m2, celková zastavěná plocha všech podlaží je cca 1250 m2, užitná plocha 1020 m2, celkový obestavěný prostor cca 4.090 m3. Zastavěná plocha garáže je 22 m2, obestavěný prostor cca 60 m3.

 

Dražebník v souladu s ustanoveními zákona č. 26/2000 Sb., upozorňuje účastníky dražby, že navrhovatel zaručuje vlastnosti předmětu dražby nebo odpovídá za jeho vady pouze v rozsahu stanoveném dražební vyhláškou.

 

Předmět dražby přejde na vydražitele ve stavu, jak v době konání dražby stojí a leží (úhrnkem).

Navrhovatel dražby

JUDr. Lukáš Holý